208546 odwiedzin
Koło plastyczne dla uczniów kl. I- III

Dzieci  w młodszym wieku szkolnym cechuje szybki rozwój, chęć poznawania otaczającego je świata oraz wielorakie zainteresowania. Wśród tych zainteresowań znajduje swoje miejsce umiejętność pięknego rysowania i malowania. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci, od października 2018r. w naszej szkole rozpoczęło działalność koło plastyczne dla uczniów klas I- III prowadzone przez p. Annę Jalowską.
Przyjemność eksperymentowania , poznawania nowych technik to główny cel pracy koła. Uczniowie podczas zajęć koła poznali już pojęcie przybliżenia i oddalenia, roli światła i cienia w pracy plastycznej, perspektywę zbieżną i boczną, elementy grafiki. Nie zapominając o tradycjach naszej kultury zapoznały się z formą wycinanki ludowej. Oglądając dzieła wielkich mistrzów malarstwa podejmują próby malowania farbami zarówno obrazów realistycznych jak i abstrakcji.
wykonując prace plastyczne uczniowie oprócz rozwijania własnych zdolności uczą się współpracy w grupie, rozwijają poczucie estetyki, potrafią wypowiadać się  na temat prac plastycznych dostrzegając pomysłowość, kolorystykę i inne aspekty. Rozwijają swoją wrażliwość i nabierają przekonania, że w sztuce nie ma pojęć „ źle”, „ dobrze”, bo w każdej pracy można dostrzec piękno i oryginalność, a malowanie i rysowanie oznacza dobrą zabawę, w której wszystko jest dozwolone, bo zależy od naszej wyobraźni.

08.03.2019