205153 odwiedzin
Dbamy o zdrowe zęby

Każdy nauczyciel wie, że dziecko najlepiej poznaje świat dzięki czynnemu poznawaniu. Dlatego lekcja poświęcona profilaktyce zdrowotnej, a konkretnie  dbaniu o piękny i zdrowy uśmiech wzbudziła wśród uczniów kl. IIa wielkie poruszenie. Stało się to za sprawą wizyty mamy Julki, która jest stomatologiem.

Pani Ania , mam Julki , pracuje w prywatnym gabinecie stomatologicznym w Sochaczewie i od wielu lat dba o zdrowe zęby swoich pacjentów. Ubrana w lekarski strój przeprowadziła dla dzieci  bardzo profesjonalną pogadankę z wykorzystaniem ekranu multimedialnego. Prezentacja multimedialna dała możliwość poznania przez dzieci budowy anatomicznej jamy ustnej. Wielkie poruszenie powstało jednak, gdy dzieci zobaczyły , jak wyglądają zmiany próchnicze powstające w wyniku braku dbania o własne zęby. Drugoklasiści wykazali się dużą wiedzą dotyczącą profilaktyki. Wiedzieli, jak często myć zęby, jak się prawidłowo odżywiać i co robić, aby zmiany próchnicze nie następowały. Oczywiście wielkie zainteresowanie wzbudziła duuuuża, plastikowa szczęka, dzięki której można było zobaczyć i poćwiczyć prawidłowe szczotkowanie zębów.

Pani Ania przyniosła dzieciom przyrządy lekarskie, które wykorzystuje w swojej pracy. Możliwość dotknięcia ich oraz obejrzenia na ekranie wspaniale wyposażonego gabinetu stomatologicznego, być może zachęci wszystkie dzieci do systematycznej kontroli swoich zębów i prawidłowego dbania o ich higienę.

Bardzo dziękujemy mamie Julki za bardzo ciekawe spotkanie pełne bogatej wiedzy. Miejmy nadzieję, że dzięki tej lekcji dzieci nie zapomną o dbaniu o swoje zęby, a może ktoś w przyszłości wykonywać będzie ten piękny i bardzo wszystkim potrzebny zawód stomatologa.

27.03.2019