Koncert muzyki celtyckiej

Muzyka odgrywa ważną rolę w życiu i kształtowaniu osobowości dziecka, szczególnie w rozwijaniu jego sfery poznawczej i emocjonalnej. Dlatego w naszej szkole oprócz zajęć edukacji muzycznej uczniowie często mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych koncertach muzycznych.

We wtorek 14 maja wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli wysłuchać muzyki w wykonaniu CELTIC TRIO- zespołu, który pokochał tradycyjną, skoczną muzykę celtycką.

Młodsi uczniowie obejrzeli bajkę muzyczną o Leprechaunie, legendarnym irlandzkim skrzacie. Dzieci w formie zabawy i zagadek poznały rzadko spotykane instrumenty muzyczne takie jak: boran, dudy, buzuki czy flażolet. Uczyły się wraz z zielonym skrzatem śpiewać piosenkę, zobaczyły pokaz tańca irlandzkiego, mogły także same zagrać na wyjątkowych instrumentach , jakimi były…zwykłe łyżki do zupy oraz zatańczyć grupowy taniec.

Starsi uczniowie odbyli muzyczną podróż szlakiem muzyki celtyckiej. Poznali także różnorodne instrumenty i poznali różne regiony celtyckiego świata.

Obydwie grupy bawiły się doskonale. Duże zainteresowanie wzbudziły także stroje muzyków. Panowie wystąpili bowiem w tradycyjnych strojach górali szkockich , czyli kilcie.

Koncert muzyki celtyckiej wzbudził duże zainteresowanie naszych uczniów. Oby w takich ciekawych spotkaniach muzycznych mogli oni uczestniczyć częściej.