208549 odwiedzin
Na czym polega praca strażaka?

28 maja 2019r., wyjątkowi goście zawitali do „Trójki” . Na boisko szkolne zajechały dwa czerwone wozy strażackie na sygnale.  Strażacy z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Sochaczewie pokazali naszym uczniom na czym polega ich odpowiedzialna  praca.  Należy pamiętać, że nie tylko gaszenie pożarów ale również zabezpieczaniem wypadków komunikacyjnych, zagrożeń chemicznych, katastrof naturalnych czy budowlanych. Zakres obowiązków jest bardzo szeroki więc strażacy muszą być doskonale wykwalifikowani i odważni. Praca ta niejednokrotnie niesie ze sobą ryzyko utraty zdrowia a nawet życia.

Goście zaprezentowali naszym uczniom sprzęt ratowniczy, nożyce do przecinania metalu, gaśnice, prądnice, węże, drabiny, podnośniki, pompy oraz odzież i obuwie ochronne,  w której  wychodzą do akcji. Dzieci mogły dotknąć i zapoznać się z każdy sprzętem, mogły zadawać trudne pytania. Największą atrakcją było użycie węży strażackich i polewanie wodą.

To była  bardzo ciekawa lekcja, która  na długo pozostanie w naszej pamięci.  W głowach wielu naszych uczniów zakiełkowała myśl o tym by w przyszłości zostać strażakiem.

Strażakom z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej dziękujemy za to spotkanie, życząc bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji oraz tego, by  pomoc drugiemu człowiekowi była zawsze była źródłem  osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

28.05.2019