„ Mali Ratownicy”

Nasi Mali Ratownicy nie tylko uczą się jak najlepiej udzielać pierwszej pomocy, ale również wykorzystują swoją wiedzę do tego, aby uczyć jej swoich kolegów, koleżanek, a nawet dorosłych.

W ramach festynu rodzinnego zorganizowanego 28.03.2019r. na terenie Miejskiego Przedszkola nr 3, uczniowie, którzy biorą udział

w zajęciach z pierwszej pomocy w ramach programu „Ratujemy, uczymy ratować” pokazali jak istotne, a zarazem jak dziecinnie łatwe jest to zadanie!

Podczas festynu Mali Ratownicy  przeprowadzili krótki  instruktaż z udzielania pierwszej pomocy, jak również przeprowadzili  zajęcia praktyczne, podczas których przedszkolaki, ich starsze i młodsze rodzeństwo, jak również rodzice i dziadkowie zdobywali umiejętność wzywania służb ratunkowych, sprawdzenia stanu przytomności u poszkodowanego oraz prawidłowego udrażniania dróg oddechowych i sprawdzania oddechu. Ponadto zachęcali do wzięli udział w praktycznych ćwiczeniach z zakresu umiejętności układania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Uczestnicy festynu bardzo chętnie brali udział w zajęciach prowadzonych przez Małych Ratowników i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli  w ćwiczeniach praktycznych.

Dziękujemy za zaproszenie na festyn. Mamy nadzieję, że choć trochę uświadomiliśmy przedszkolakom i dorosłym jak bardzo ważnym jest szybkie reagowanie, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej , która często ratuje życie.

29.05.2019