208551 odwiedzin
Dzień Dziecka na sportowo

Dzień Dziecka to dzień radości i wesołych chwil. Uczniowie klas młodszych naszej szkoły mieli możliwość spędzenia tego dnia na sportowo. 3 czerwca, w poniedziałek, w naszej szkole pojawił się gość. Była to p. Katarzyna Dulnik, koszykarka, była reprezentantka Polski w koszykówce. Po zakończeniu kariery zawodniczej prowadzi ona fundację, która promuje aktywny tryb życia, zachęca najmłodszych do uprawiania sportu, szczególnie koszykówki.

W poniedziałek p. Kasia Dulnik przeprowadziła z uczniami klas młodszych zajęcia sportowe. Zabawy z piłką do koszykówki podobały się maluchom. Dzieci kozłowały, wrzucały piłkę do kosza, uczestniczyły w różnorodnych sportowych zabawach. Podsumowaniem sportowego dnia była możliwość uczestniczenia w spotkaniu z p. Kasią. Nasz gość opowiadał dzieciom o swojej karierze zawodniczej. Maluchy z zaciekawieniem oglądały medale, koszulki reprezentantki Polski i zadawały moc pytań.

Podsumowaniem spotkania było wyciągniecie wniosku przez dzieci,  że aby osiągnąć każdy życiowy cel, należy dużo pracować i nie poddawać się.

05.06.2019