219549 odwiedzin
„ Święto pierwszaków

„ Uczniem być to ważna sprawa i otwierać wiedzy drzwi, Uczyć się by świat poznawać, ślubujemy dziś.”

Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w naszym szkolnym kalendarzu imprez. W tym roku miało ono miejsce 4 października.
Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.  Wreszcie nadszedł wyczekiwany czas. Wszystkie pierwszaki w strojach galowych, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście. Dodatkowo imprezę uświetniło przybycie gości: Burmistrza Miasta Pana Piotra Osieckiego oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Pana Arkadiusza Karasia. Punktualnie o godzinie 15.00  uroczystość została rozpoczęta.  Pan dyrektor szkoły Krzysztof Werłaty powitał gorąco gości, rodziców, nauczycieli, a szczególnie serdecznie uczniów klas pierwszych. W swym przemówieniu życzył m. in. obfitości w nowe, bogate doświadczenia oraz samych sukcesów na rozpoczynającej się szkolnej drodze. Równie ciepłe słowa do uczniów i rodziców skierował  Pan Burmistrz Piotr Osiecki .Następnie,  w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Po pasowaniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły i stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Na zakończenie uczniowie klasy IIIc zaprezentowali część artystyczną, która wprowadziła wszystkich w miły nastrój do dalszego świętowania już w salach lekcyjnych.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.