Apel z okazji Dnia Papieskiego

16 października 2019 roku odbył się w naszej  szkole  uroczysty apel z okazji Dnia Papieskiego. Uczniowie klas 0-VI wraz z nauczycielami przybyli na salę , by wysłuchać programu artystycznego, przygotowanego przez klasę Vd i Vf pod opieką p. Magdaleny Podkańskiej i p. Anny Sarnowskiej. Oprawę muzyczną i plastyczną przygotowała p. Aldona Kłos-Gosik.

Tematem apelu był nadzieja, której święty Jan Paweł II był świadkiem. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego brzmi „Wstańcie, chodźmy!” W odniesieniu do  XIX Dnia Papieskiego możemy powiedzieć, że I pielgrzymka do Polski św. Jana Pawła II stanowi przykład dobrej, konsekwentnie realizowanej właściwej odpowiedzi, jaką człowiek może dać na Chrystusowe wezwanie: Wstańcie, chodźmy! Katechetka Magdalena Podkańska rozpoczęła uroczystość krótką refleksją dotyczącą Papieża. Zaraz potem nastąpiła część artystyczna. Śpiewem i recytacją uczniowie uczcili pamięć wielkiego Polaka-Papieża, wychowawcy i przyjaciela młodzieży. Dał świadectwo niezwykłej siły ducha, wiary, miłości Boga i człowieka. Był uosobieniem dobra, prawdy i mądrości. Jego obecność na zawsze została zapisana w życiu każdego z nas.

Uczniowie obejrzeli także ciekawą prezentację multimedialną o życiu Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Współczesna młodzież, dzieci nie znają osobiście sylwetki św. Papieża Polaka – tym bardziej cenne są wszelkie działania podejmowane w celu przybliżenia im Jego nauczania i postaci. O tym, że i tym razem, choć trochę się to udało, świadczą gromkie brawa wszystkich uczestników apelu i nieme wzruszenie osób, które pamiętają „żywe” nauczanie i postać św. Jana Pawła II.

21.10.2019