Pasowanie na czytelnika klas drugich!

Najważniejsze święto w kalendarzu bibliotecznym to niewątpliwie Pasowanie na czytelnika klas drugich. Na tę ważną uroczystość zaprosiliśmy: Jasia i Małgosię, Kaja i Gerdę, Królową Śniegu, Śpiącą Królewnę, Czerwonego Kapturka, Dziewczynkę z zapałkami, Księcia, Wróżki, Skrzaty i Krasnali.

Uczniowie klas drugich bardzo uważnie wysłuchali bajkowych opowieści, z których znajomości przeegzaminowała ich Królowa Książka. Wysłuchali również próśb książki oraz zasad zachowania w bibliotece szkolnej.  Uczniowie złożyli uroczystą przysięgę :

My uczniowie drugiej klasy uroczyście przyrzekamy

Że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy.

Wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą.

Obowiązki czytelnika traktować z powagą.

Przyrzekamy!

Dzieci na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania otrzymali komiks pt. „O niepodległości w Polsce i w Sochaczewie” autorstwa Łukasza Kucińskiego.

Mamy ogromną nadzieję, że nasi najmłodsi czytelnicy z radością będą odwiedzać szkolną bibliotekę a czytanie stanie się ulubioną formą spędzania wolnego czasu.

W bajkowe postaci wcielili aktorzy Koła Teatralnego: Hania Fiołek, Lena Kopowicz, Maja Poryszewska, Weronika Żegnałek, Weronika Zawadzka, Nadia Paduch, Milena Karwas, Michalina Trybuł, Marysia Wachowska, Natalia Białecka,  Kinga Zielińska, Michał Wronisz, Michalina Bizoń, Michalina Andrzejczak, Nikola Lebioda, i Kornelia Jaworska.

Wspaniałym aktorom bardzo serdecznie dziękujemy.

24.10.2019