Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W  drugim tygodniu października w naszej szkole miał miejsce Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Kolejną dysfunkcją  obok dysleksji jest dyskalkulia,  o której była mowa również na zajęciach uczniów  klas IV-VI.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Na lekcjach matematyki tabliczka mnożenia jest nieodzownym narzędziem pracy .

Dzień ten miał  na celu  zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Na zajęciach matematyki i dodatkowych uczniowie doskonalili rachunek pamięciowy   poprzez różne metody pracy.

Programy multimedialne uatrakcyjniają zajęcia, pobudzają do działania.

Gry dydaktyczne, karty pracy motywują do zdrowej rywalizacji.

Świetnym pomysłem okazała się korelacja matematyki z zajęciami sportowymi, konkurencja ,,Rzuć i licz’’.

Nauka poprzez zabawę pobudza do twórczego myślenia, utrwalania oraz spełnia nadrzędną funkcję – integruje.

24.10.2019