Dzień Patrona

W piątek 25 października obchodziliśmy Dzień Patrona. Już po raz drugi tego dnia klasy młodsze oraz dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w turnieju rycerskim przygotowanym przez p. E. Tonecką. Konkurencje przeplatane były informacjami o patronie szkoły – Bolesławie Krzywoustym i oczywiście o rycerzach. W tym roku oddzielnie startowały dzieci z poszczególnych poziomów, ale jak zwykle wszyscy byli zaangażowani. Najważniejszą konkurencją była jazda na koniu, która wywołuje u dzieci mnóstwo radości i emocji, bo przecież każdy rycerz musi umieć jeździć konno. Następnie odbywały się rzuty do celu, które sprawdzały bystre oko i koordynację. Wiele śmiechu wzbudziło budowanie zamkowej wieży z klocków, rycerze z dużą precyzją ustawiali klocki, by ich wieża nie tylko przetrwała, ale też była największa. Umiejętność współpracy i zaufania koledze lub koleżance pokazały kolejne konkurencje: bieg w ciągu pod hasłem „Jeden za wszystkich i wszyscy za jednego” oraz prowadzenie wyboistą drogą rycerza z zawiązanymi oczami przez jego giermka. Oczywiście byli zwycięzcy, ale nie było przegranych. Wszyscy otrzymali słodkie punkty, które były poczęstunkiem dla dzielnych rycerzy. Zabawa była wyśmienita. Nasz patron byłby dumny z naszych dzieci. Po turnieju uczniowie z wychowawczyniami oglądali wystawy prac plastycznych oraz przygotowaną w bibliotece wystawę związaną z walką Polaków o niepodległość, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

04.11.2019