Święto Niepodległości- „ Szkoła do hymnu”

Dnia 8 listopada  w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Rozpoczęła się ona wspólnym śpiewaniem hymnu narodowego , punktualnie o godzinie 11.11, w ramach przystąpienia do udziału w akcji „ Szkoła do hymnu ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.  Cztery zwrotki hymnu pięknie odśpiewali zarówno dzieci z oddziału przedszkolnego jak też uczniowie kl. I- VI i nauczyciele. Następnie rozpoczęła się część artystyczna , która wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą , pielęgnować pamięć o tych, dzięki którym, żyjemy w wolnej Polsce.

12.11.2019