Nauka o niepodległości poprzez zabawę

Pojęcia takie jak niepodległość, patriotyzm, walka o wolność, tożsamość narodowa czy piękno ojczystej mowy – to dla małych dzieci abstrakcja. Dotyczą faktów, emocji i stanów, które dla małego dziecka są trudne do wyobrażenia.

W naszej szkole najmłodsi uczniowie kształcili postawy patriotyczne poprzez zabawę. Uczestniczyli oni z zajęciach z wykorzystaniem klocków lego. Zabawy możliwe były dzięki projektowi zaproponowanemu przez firmę EDUKIDO. Uczniowie klas O-III budowali więc symbole narodowe z wykorzystaniem klocków. Powstawały więc piękne, białe orły, biało-czerwone flagi i różnej wielkości nuty symbolizujące hymn narodowy.

Zabawa klockami lego zawsze stwarza wiele radości, a nauka poprzez zabawę to dodatkowy atut tych zajęć.

13.11.2019