XIV Powiatowe Dni Retoryki

6 listopada odbyły się w Teresinie XIV Powiatowe Dni Retoryki, w których i my wzięliśmy udział. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy wcześniej musieli przejść eliminacje szkolne. Zaszczyt ten spotkał: Julię Grzelak z kl.IIc, Lenę Borowicz z kl. IIIc, Jakuba Bajnermana z kl. IIIa, Lenę Kopowicz z kl. Va, Karolinę Ciurę z kl. Vf, Aleksandrę Sylwestrzak z kl Vb oraz Przemysława Tylkowskiego z kl. VIc.

Spotkanie w Teresinie  rozpoczęło się od gimnastyki buź i języków. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem i mogli przystąpić do konkursu. Przesłuchania zaczęły  się od recytacji prozy. Nasi uczniowie wzięli udział w drugiej części konkursu, a mianowicie w recytacji poezji. Mimo tego że stres był ogromny, a na sali mnóstwo słuchaczy, nasi recytatorzy wypadli bardzo dobrze. W ogóle nie było widać po nich tremy, ponieważ mówili głośno, wyraźnie i pewnie. Konkurencja była bardzo duża, ponieważ wystąpiło aż trzydziestu ośmiu recytatorów. Jednak dla naszych uczniów konkurs zakończył się szczęśliwie, bowiem Julia Grzelak otrzymała wyróżnienie, a Karolina Ciura zdobyła Brązowego Cycerona. Przemysław Tylkowski zaś został publicznie pochwalony przez jury za dykcję.

Zwycięzcom oczywiście gratulujemy i zachęcamy do dalszej przygody z poezją.

15.11.2019