ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W NASZEJ SZKOLE

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia to wielkie święto obchodzone na całym świecie. Ta pluszowa zabawka stała się największym przyjacielem dzieci, a także niezapomnianą maskotką dorosłych. Popularność jej sprawiła, że bohatera Misia wykorzystano w wielu bajkach dla dzieci, takich jak: „Kubuś Puchatek”, „ Miś Uszatek” itp.Z tej okazji uczniowie kl. I b i III a ze świetlicy szkolnej SP nr3 w Sochaczewie zaprosili grupę przedszkolaków z Państwowego Przedszkola nr 1 w Sochaczewie, by razem przeżyć     to święto. Każde dziecko przyniosło ze sobą ulubionego misia, który jest symbolem ukojenia, miłości i łagodności. Wspólna zabawa przyczyniła się do zintegrowania grup, a pod czujnym okiem obu pań: p .Justyny Wrzesińskiej – Nowak i p. Karoliny Grzelak dzieci poznały historię  pluszowego misia. Do zabawy rytmicznej włączyli się wszyscy uczestnicy ze swoimi maskotkami i tańczyli w rytm piosenki: „ Jadą, jadą misie…” Wspólnie spędzony czas umilały czytane wiersze i zagadki o znanych misiach z książek.  Spotkanie z przedszkolakami zakończone zostało grupowym zdjęciem i hasłem: „ Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś !”

19.11.2019