Nocowanie w szkole

W piątek 15 listopada w naszej szkole odbyło  po raz kolejny nocowanie dla klas 6A i 6 D .Początek wydarzenia zaplanowany został na godzinę 21.20, koniec zaś na godzinę 6.00 następnego dnia. Warunkiem uczestniczenia w nocnej zabawie było przebranie każdego uczestnika. Dotyczyło to również wychowawców i rodziców. Na przybywających, czekała pani ze służby zdrowia z obstawą szejka arabskiego  sprawdzająca funkcje życiowe każdego z przybyłych ( bicie serca). Nocna przygoda rozpoczęła się od zakwaterowania uczniów w dużej sali gimnastycznej .Kolejnym punktem zdarzenia było wyjście po pizzę do Pizzerii Da Grasso. Po  wspólnej kolacji  uczniowie udali się do sali  gimnastycznej, gdzie uczestniczyli w rożnych zabawach integracyjnych. Dużo emocji sprawiła uczniom zabawa, polegająca na poszukiwaniu ukrytych skarbów z różnymi niespodziankami( wycieczka po ciemnej szkole z latarkami i odkrywanie kolejnych zadań do wykonania . Zabawie tej towarzyszyły okrzyki zachwytu, przerażenia ,radości wyrażonej licznymi piskami. Największą popularnością cieszył się  też pokaz mody. Stroje wykonane były z materiałów wtórnych. Przez całą noc byli z nami rodzice, którzy wspólnie organizowali z nami zabawę.
Podczas ,,nocki” dzieci zobaczyły szkołę od innej, mniej oficjalnej strony. Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie na pewno pozwoliła uczniom polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce, a przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach,pidżamach i strojach wybranych postaci pomogło traktować szkołę jak drugi dom. Okazało się ,że niewielkim nakładem środków można sprawić dzieciom wiele radości, pokazać jak w sposób wartościowy i rozwijający, a jednocześnie przyjemny, spędzić czas.

19.11.2019