Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

W bibliotece szkolnej z okazji święta Misia zorganizowana została wystawa niedźwiadków. Uczniowie naszej szkoły przez cały tydzień przynosili do czytelni swoich pluszowych przyjaciół. Powstała piękna galeria, która wywoływała uśmiech na każdej twarzy, dorosłych i dzieci.   Pierwszaki  z  klasy 1 a, uczestniczyły w warsztatach pt. „Historia pluszowego Misia”, gdzie zapoznały się z początkami tej niesamowitej maskotki oraz wysłuchały fragmenty książek, których bohaterem jest Misio.

Wśród właścicieli niedźwiadków , tworzących naszą biblioteczną wystawę, zostały rozlosowane upominki.  Wszystkich uwieczniliśmy na pamiątkowej fotografii.

Za rok znów zaprosimy naszych wyjątkowych pluszowych gości naszej szkoły!

27.11.2019