„ W tę bożonarodzeniową noc”

„To właśnie tego wieczoru,

od bardzo wielu już wieków,
pod dachem tkliwej kolędy,
Bóg się rodzi w człowieku”.

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, zapominają
o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie, jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja i Boże Dzieciątko w betlejemskiej stajence. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia  w tę niezwykłą  noc.
    Jasełka w wykonaniu dzieci najpierw mogła obejrzeć szersza społeczność czyli rodzice, dziadkowie, nauczyciele emeryci , natomiast 20 grudnia tuż przed rozpoczęciem przerwy świątecznej , cała społeczność szkolna. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek, kolęd i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli jak  i zaproszonych gości.
     Serdeczne podziękowania należą się naszym młodym artystom oraz nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do tych występów, czyli p. M. Podkańskiej, p. A. Sarnowskiej- Żakowskiej, p. A. Kłos- Gosik i p. U. Karazji.

03.01.2020