Warsztaty udzielania pierwszej pomocy

We wszystkich klasach młodszych od sześciu lat nadal prowadzone są warsztaty ratownicze, przygotowujące dzieci do udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza. Takie szkolenie dzieciaków obejmuje poznawanie wszystkich etapów takiej pomocy czyli: bezpieczeństwo, wołanie o pomoc, sprawdzanie przytomności i oddechu, wzywanie pomocy – służby ratownicze 112, 999, 998, 997, pozycja boczna ustalona (bezpieczna), wdechy ratownicze, uciski klatki piersiowej(masaż serca). Szkolenia cieszą dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców. W tym roku po raz pierwszy wszyscy uczniowie, którzy odbyli takie szkolenia, otrzymają   wpis na świadectwach w miejscu przeznaczonym na wpis osiągnięć ucznia. W niedalekiej przyszłości ma to już być dodatkowy przedmiot nauczania. Zapraszamy dorosłych do udziału w szkoleniach z małymi ratownikami w SP 3. Szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowanych  instruktorów w osobach: p. Krystyna Stańkowska i p. Zofia Szydełko.

najnowsze zdjęcia

Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

miejsce na opinię, wniosek, pytanie