Pasowanie na Świetliczaka

Dnia 11 grudnia 2019r. w Świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3  w Sochaczewie odbyło się „Pasowanie na Świetliczaka”. Uroczystość została przygotowana przez wychowawczynie świetlicy szkolnej uczniów klas pierwszych - p. Justynę Wrzesińską – Nowak, p. Jolantę Fiedukowską i p. Helenę Pukosz.

Gościem zaproszonym była wicedyrektor szkoły pani Małgorzata Dobrzyńska.Dzieci miały zaliczyć ważny test gotowości świetlicowej. Wykazały się dużą odwagą, umiejętnością i wiedzą. W pierwszej kolejności brały udział w zabawie „Czy pamiętasz moje imię”, potem odgadywali zagadki na temat postaci literackich ze znanych książek. Atrakcyjną zabawą okazała się dróżka makaronowa, po której uczniowie przeszli boso. Dużą sprawnością i spostrzegawczością trzeba było wykazać się przy oddzielaniu fasoli od makaronu. Wszystkie zadania zostały przez pierwszaków wykonane perfekcyjnie.

Na zakończenie  uczniowie przystąpili do ślubowania i złożyli przysięgę. Aktu pasowania dokonała p. wicedyrektor Małgorzata Dobrzyńska dotykając czarodziejską różdżką ramię dziecka. Kierownik świetlicy p. Urszula Karazja wręczyła dzieciom okolicznościowy znaczek „ Witaj Świetliku w SP3”.

Niespodzianką okazał się przygotowany słodki poczęstunek.

Uczniowie cieszyli się, bo przeszli bez zastrzeżeń test i stali się pełni dumy „Świetliczakami”.

23.12.2019