Świętowanie z rozmachem w świetlicy SP nr 3

Od miesiąca przygotowywaliśmy się do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Wykonywaliśmy ozdoby choinkowe, elementy wystroju, prace plastyczne na konkurs w SP nr 4 oraz na prezentację dekoracji świątecznych w SP nr 2. Uczyliśmy się piosenek tematycznych oraz kolęd. Bawiliśmy się muzyką inscenizując utwory ruchem, gestem, słowem i śpiewem.

W efekcie naszej twórczości wystroiliśmy choinki, ozdobiliśmy sale świetlicowe, stołówkę i hol.

W dniu 11.12.019r. zorganizowaliśmy  uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu na „Najpiękniejszą i najciekawszą ozdobę choinkową”. Prace były bardzo ciekawe i oryginalne. Zachwyciły komisję pomysłowością i pięknem. W skład komisji oprócz nauczycieli świetlicy weszli również „Świetliczaki” z klas IV.

Laureaci konkursu:

I miejsce: Marcel Ćwiek, Michał Werłaty i Maciej Komorowski z kl. I b, Zuzanna Mleczarek i Nikola Czepulaniec z kl. II c,  oraz  Milena Karwas z kl. V a;

II miejsce:  Agata Kącka z kl. II a, Maja Pomarańska  z kl. I b i Rozalia Jaworska z kl. II c;

III miejsce: Lena Chudy z kl. I b.

Wyróżnienie otrzymały: Zofia Wojewoda z kl. I b oraz Maria i Zofia Kasprzyckie z kl. II a. Każdy uczestnik mógł cieszyć się nagrodą i dyplomem.

Opiekunami nagrodzonych uczniów byli nauczyciele: p. Justyna Wrzesińska-Nowak, p. Jalanta Fiedukowska, p. Helena  Pukosz, p. Wiesława Mikulska i p. Urszula Karazja.  Jesteśmy dumni z małych świetlicowych twórców.

W dniu 19 i 20 grudnia 2019r. nasi artyści z kl. II c i kl. I a oraz z kl. III a będą prezentować świąteczną piosenkę pt. „Ding, dong” w formie inscenizacji podczas spotkań kolędowych dla zaproszonych gości, rodziców oraz społeczności szkolnej.

W dniu 20 grudnia będziemy uczestniczyć w wigilii świetlicowej wzbogaconej życzeniami, opłatkiem, wierszami i wspólnym kolędowaniem oraz poczęstunkiem.

Wszystkim dzieciom, rodzicom, całej społeczności szkolnej „Świetliczaki” i nauczyciele życzą radosnych, pięknych, otulonych śniegiem i miłością Świąt Bożego Narodzenia.

23.12.2019