Innowacyjna klasa w SP3

„Każde dziecko o tym wie.

Chcesz być zdrowy - ruszaj się!

Sport to bardzo ważna sprawa.

Są reguły, jest zabawa”

W  klasie  VI d  realizowana jest innowacja pedagogiczna ” Piłka ręczna z elementami lekkoatletyki’. Program opracowany został w trzyletnim cyklu edukacyjnym.Obejmuje lata: 2019/2020, 2020/2021 2021/2022 .Celem programu jest świadome uczestnictwo w różnych formach ruchu ze szczególnym zwróceniem uwagi na rozwijanie zamiłowania do piłki ręcznej. W ramach programu została nawiązana współpraca ze Szkołą Podstawową w Teresinie oraz z Panią Elizą Osińską  przedstawicielem firmy Decathlon.Pani Eliza Osińska jest naszą absolwentką i zawodniczką I ligi piłki ręcznej. To w naszej szkole rozpoczynała swoją przygodę z piłką ręczną. 6 lutego ponownie przyjedzie do naszej szkoły i poprowadzi zajęcia. Co miesiąc będą rozgrywane spotkania towarzyskie. Pierwsze spotkanie odbyło się 14 stycznia. Uczniowie klasy VId razem z uczniami z VIa,b,c rozegrali sparing ze Szkołą Podstawową z Teresina. Celem tych rozgrywek jest sprawdzenie i doskonalenie swoich umiejętności w grze oraz stosowanie zasad „fair play”. Mamy nadzieję, że podjęta przez nas innowacja zachęci i zmotywuje uczniów do codziennej aktywności fizycznej, samodzielnego działania na rzecz własnego rozwoju fizycznego i tym samym umysłowego.

Realizatorzy :Ewa Adamkiewicz , Dariusz Górski

28.01.2020