Warto czytać!

Powiatowy Konkurs „Tę książkę warto przeczytać”, organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Sochaczewie, pod patronatem Starostwa Powiatowego, miał swój finał 29 stycznia 2020 r.  Naszą szkołę reprezentowali:

Hanna Fiołek, kl. 5 c

Lena Kopowicz, kl. 5 a

Jan Grzymkowski, kl. III a

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: I-IV, V-VIII, szkoły ponadpodstawowe.

Jury oceniało:  płynność i intonację, poprawność językową oraz oryginalność prezentacji.

Dzieci i młodzież dzięki konkursowi rozwijają potrzeby i nawyki czytelnicze, uczą się wypowiadania na temat książki, rozwijają zdolności aktorskie.

Uczniowie naszej szkoły pięknie zachęcali do przeczytania swoich ulubionych książek. Jaś Grzymkowski zaproponował „Pax”  autorstwa Sary Pennypacker, Hania Fiołek wybrała wzruszającą opowieść pt. „Małe licho i tajemnica niebożątka”  napisaną przez Martę Kisiel a Lena Kopowiecz „Adaś Mickiewicz- łobuz i mistrz” Jakuba Skworza. Ta ostatnia prezentacja została doceniona przez jury konkursowa i otrzymała wyróżnienie.

29.01.2020