Rozmowy o higienie i profilaktyce

W związku z licznymi informacjami docierającymi do naszych uczniów o możliwości zarażenia się wirusami, w tym niebezpiecznym koronawirusem, w poniedziałek 2 marca  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym przestrzegania zasad higieny i profilaktyki antywirusowej.

Spotkania grup wiekowych prowadziły p. wicedyrektor Małgorzata Dobrzyńska i p. wicedyrektor Anna Gołębiowska, a ważne informacje przekazała szkolna pielęgniarka p. Mariola Pytkowska.

Uczniowie wysłuchali więc początkowo informacji o konieczności częstego i prawidłowego mycia rąk z użyciem mydła i środków odkażających. W krótkim czasie prelekcje przerodziły się w bardzo ciekawą wymianę wiadomości, które przekazywali sobie uczniowie. Dzieci wiedziały więc, jak należy zachowywać się kiedy kichają, źle się czują, mają temperaturę, czy kaszlą.

Pani pielęgniarka dodatkowo zwróciła uwagę na to, aby uczniowie nie dawali sobie „gryza” kanapki czy „łyka” napoju.

W naszych szkolnych łazienkach pojawiła się dodatkowo instrukcja prawidłowego mycia rąk, z którą wszyscy zapoznali się.

Mamy więc nadzieję, że wszystkie dzieci zapamiętają zasady profilaktyki antywirusowej, która pozwoli im ustrzec się przed zakażeniem wirusami.

06.03.2020