Nasza nowa pracownia

Dobrze funkcjonująca szkolna pracownia informatyczna to bardzo ważny element każdej szkoły, niezależnie od wieku jej uczniów.

Od stycznia bieżącego roku szkolnego nasi uczniowie korzystają z nowoczesnej pracowni informatycznej i językowej. Pozyskaliśmy ją w ramach „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych”. Ideą tego programu jest podnoszenie jakości i dostępności kształcenia poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii w oświacie.

Pracownia wyposażona została w dwadzieścia komputerów dotykowych dla uczniów, najnowsze oprogramowania, nowe biurka, krzesła itd. Ponadto ze środków własnych zakupiono nowe meble, tak więc pracownia ta zyskała w pełni nowy wygląd. Dodatkowo,
w ramach realizacji projektu współfinansowanego ze środków unijnych „ Skok w przyszłość- rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów Szkoły Podstawowe nr 3 w Sochaczewie” doposażona została w tablicę multimedialną z projektorem, mobilną szafkę z dziesięcioma laptopami oraz zestawy  robotów photon z tabletami do nauki kodowania.
Nic więc dziwnego, że uczniowie bardzo chętnie biorą udział w organizowanych tam zajęciach zarówno lekcyjnych, jak i pozalekcyjnych. Jest to miejsce, w który w pełni mogą rozwijać swoje zainteresowania informatyczne, dydaktyczne, mogą rozwijać szeroko pojęte umiejętności.

11.03.2020