Ślubowanie klas pierwszych

„My tu przyszliśmy pierwszy raz, Pierwszaki- zupełnie nowi, niepewnie wchodzi każdy z nas, przygląda się sąsiadowi…”- tak recytowały Pierwszaki naszej szkoły 16 października 2020r. Niestety z powodu pandemii koronawirusa uroczystość Pasowania na ucznia odbyła się bez udziału rodziców i zaproszonych gości. Uczniowie klas pierwszych jednak tak jak zawsze wszystkie Pierwszaki, przeżywali tę uroczystość w sposób niezwykły. Były więc uroczyste, uczniowskie stroje, były birety, były dyplomy. Wszystko było, tylko troszkę inaczej. Już od początku roku szkolnego Pierwszaki z klas Ia i Ib przygotowywały się do uroczystości. Była nauka piosenek , wierszyków , hymnu narodowego oraz aktu składania ślubowania.

W piątek ,16 października, nastąpił ten ważny dzień. W sali gimnastycznej pojawiła się dekoracja wykonana przez wychowawczynie klas pierwszych -dzięki uprzejmości p. Bożeny Pietrzak i p. Aldony Kłos-Gosik. Bardzo przejęte Pierwszaki wysłuchały wielu ciepłych słów, które skierował do nich pan dyrektor Krzysztof Werłaty oraz starsi koledzy z klasy IVb. Pamiątkowe dyplomy wręczyła zaś pani wicedyrektor Małgorzata Dobrzyńska. Uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem swoich pań- Agnieszki Matusiak i Elżbiety Toneckiej zaprezentowali krótki program artystyczny, a następnie przyrzekli na sztandar szkoły, że będą dobrymi Polakami i uczniami naszej szkoły. Pan dyrektor Krzysztof Werłaty wspaniałym berłem pasował każdego na ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 .Uroczystość była niezwykle ważna, bowiem wzięli w nim udział starsi koledzy ze sztandarem szkoły wraz  ze swoimi opiekunkami- paniami: Ewą Adamkiewicz i Elżbietą Księżak. Ponieważ rodzice nie mogli uczestniczyć w uroczystości zdjęcia i film nagrywała pani Agnieszka Malesa- wychowawczyni świetlicy. Nagłośnienie przygotował zaś pan Dariusz Górski.

Pierwszaki z klas Ia i Ib bardzo przeżyli uroczystość , a brawa przed szkołą w wykonaniu rodziców świadczyły o tym, że oczekujący na dzieci rodzice uznali, że uroczystość Pasowania na ucznia jest ważnym wydarzeniem w ich życiu. Miejmy nadzieję, że wszystkie Pierwszaki będą dobrymi, koleżeńskimi uczniami oraz dobrymi Polakami. Tak jak ślubowali.

22.10.2020