Ślubowanie na Świetliczaka

W dniu 29.10.2020r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowania na Świetliczaka” uczniów klas pierwszych. Dzieci klas pierwszych zostały powitane przez panią kierownik świetlicy Urszulę Karazję a także przez swoich wychowawców – p. Sylwię Pankowską i p. Wiesławę Mikulską. Do powitania dołączyli się uczniowie pozostałych klas. Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do grona Świetliczaków musiały przejść kilka prób gotowości świetlicowej:

-próbę wiedzy: zespołowe odgadywanie zagadek;

-próbę sprawności: kto najszybciej założy swoją garderobę;

-próbę smaku: rozpoznawanie za pomocą smaku różnych owoców i warzyw;

-próba o nazwie,, Kopciuszek”: oddzielanie makaronu od grochu na czas;

-próba uśmiechu: zjedzenie plasterka cytryny z uśmiechem.

Potem odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie czarodziejską, symboliczną różdżką przez kierownika świetlicy. Starsi koledzy i koleżanki pod kierunkiem p. Urszuli Karazji zadedykowały pierwszakom piosenkę pt. ,,Wiewióreczka” w formie inscenizowanej. Dzieci        z klas pierwszych zaprezentowały piosenkę pt. ,,Świetlica”. Po uroczystym ślubowaniu wspólnie bawiliśmy się przy muzyce - zabawy muzyczne: ,,Borboletinha”, ,,Clap, clap song”, ,,Do góry i na dół”. Następnie Świetliczaki uczestniczyły w sesji zdjęciowej. Otrzymały na pamiątkę znaczki ,,Witaj Świetliku”. Degustowały owoce i warzywa oraz symbolicznego cukierka. Uroczystość zorganizowały: p. Sylwia Pankowska i p. Wiesława Mikulska.

Wszystkim pierwszakom gratulujemy zdania egzaminu gotowości świetlicowej.

Sylwia Pankowska

04.11.2020