I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

Szanowni Państwo,

Chcemy przekazać informację o akcji charytatywnej prowadzonej przez portal edukacyjny dyktanda.pl

Z okazji zbliżającego się święta 11 listopada organizujemy I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które odbędzie się w najbezpieczniejszy obecnie sposób, czyli wyłącznie przez Internet.

Ideą tego wydarzenia jest wykazanie się znajomością języka polskiego, a także zebranie środków przeznaczonych na cel charytatywny lub społeczny.

Im większa liczba osób przyłączy się do akcji, czyli napisze Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi do potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie sięgające aż 10 tysięcy złotych!

Uczestnictwo w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a każdy uczestnik to jedna złotówkaprzekazana przez portal dyktanda.pl na wybrany cel.

Każdy z uczestników może zgłosić ważny dla niego cel charytatywny lub społeczny. Może to być np. pomoc dla osoby chorej, albo zakup komputerów do zdalnej nauki dla dzieci z ubogich rodzin. O tym, do kogo trafią zebrane fundusze, zadecydują uczestnicy Dyktanda w drodze głosowania. Każdy, kto rozwiąże Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie dysponował 1 głosem. Osoby, które uzyskają w dyktandzie najlepsze wyniki, zostaną nagrodzone zwielokrotnioną siłą głosu - tym samym będą miały większy wpływ na wynik głosowania.

Do udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości gorąco zachęcamy nie tylko dorosłych, ale także uczniów szkół podstawowych i średnich. Za opracowanie treści dyktand, dopasowanych do danej grupy wiekowej, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zapisy na dyktando oraz zgłoszenia celu charytatywnego lub społecznego przyjmujemy na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Pokażmy w tym szczególnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie zróbmy coś dobrego dla innych!

Prosimy o udostępnienie powyższej informacji wraz z linkiem kierującym do strony zapisu na Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości na Państwa stronie internetowej oraz w profilach w mediach społecznościowych.

Wystarczy kilka zdań z linkiem lub grafika z linkiem do naszej strony (kilka różnych formatów można pobrać z naszego dysku Google: https://drive.google.com/drive/folders/1nir81xwHvOvy3JP74mCxlvm9wxC8jaGh?usp=sharing )

Informując o tej akcji swoich sympatyków i zachęcając ich do udziału, zwiększają Państwo szansę, że w głosowaniu wybrany zostanie Państwa cel.

W razie pytań czy wątpliwości serdecznie prosimy o kontakt.

Do zobaczenia na Dyktanda.pl

Zespół Dyktanda.pl