Zabawa kulinarna– konkurs pt. „Najciekawiej ozdobiona babeczka wielkanocna"

Drogie Świetliczaki!

Zapraszam Was do zabawy kulinarnej – konkurs pt. „Najciekawiej ozdobiona babeczka wielkanocna”. Poproście mamę/tatę, aby w czasie przedświątecznych wypieków  dali Wam kawałek ciasta (kruchego, drożdżowego,  mazurkowego, jak na murzynek ,czy muffinkę lub innego). Wyklejcie ciastem małą foremkę i z pomocą Rodziców upieczcie mini babeczkę. Ostudzoną wyjmijcie z formy i posmarujcie wierzch jaką chcecie masą (bitą śmietaną, nutellą, kajmakiem …). Według własnego pomysłu ozdabiajcie z fantazją np. bakaliami, owocami, czym lubicie. Gotową babeczkę można włożyć do koszyczka ze świeconką lub zjeść podczas śniadania wielkanocnego dzieląc się z rodziną. Smacznego!

Koniecznie zróbcie zdjęcie i prześlijcie do 6 kwietnia 2021 r. na adres e-mail szkoły: sp3podst@op.pl

Czekają nagrody!

Pozdrawiam świątecznie Was Drogie Dzieci i Waszych Wspaniałych Rodziców!

Urszula Karazja

Podpowiedzi!