„ Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”

W ramach obchodów Dnia Pamięci „ Żołnierzy Wyklętych” został zorganizowany już VIII festiwal Poezji i Pieśni Patriotycznej „ Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”. W tym roku uzyskał on on zasięg ogólnopolski. Patronat Narodowy objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Ponadto patronat nad festiwalem objęli także: Poseł na Sejm RP Maciej Małecki, Starosta Powiatu Sochaczewskiego Jolanta Gonta oraz Burmistrz Miasta Sochaczew Piotr Osiecki. Tegoroczna edycja miała formułę on- line. Uczestnicy mieli za zadanie przesłać nagranie prezentowanego utworu, na którym utrwalony został wizerunek wykonawcy.
   Główne cele festiwalu to: popularyzacja twórczości literackiej oraz pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej, upowszechnianie kultury i historii Polski oraz inspirowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze i propagowanie patriotyzmu, a także promocja talentów.
Jak się okazało, w tym roku była to edycja rekordowa. Było ponad trzystu uczestników, z różnych stron kraju, którzy oceniani byli w 4 kategoriach wiekowych.
  Nasi uczniowie również chętnie podjęli wyzwanie, przygotowując wiersze i piosenki patriotyczne. Mimo tak dużej konkurencji zaprezentowali się pięknie , o czym świadczy ocena jury. Wśród laureatów znaleźli  się uczniowie  naszej szkoły.
W kategorii -  pieśń patriotyczna-  Amelia Starzyńska zająła II miejsce, natomiast Weronika Żegnałek z kl. VIc  została wyróżniona. Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom ich przygotowującym  gratulujemy.

30.03.2021