„Świetliczaki na ratunek pszczołom”

Dzieci ze Świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego

w Sochaczewie pragną pochwalić się  sukcesem z wydarzenia – Międzyświetlicowy Konkurs Fotograficzny pt. „Świetliczaki na ratunek pszczołom” – PSZCZOŁA W OBIEKTYWIE.

W przedsięwzięciu wzięli udział wychowankowie świetlic ze szkół podstawowych naszego miasta i ościennych z terenu gminy. Zadaniem uczestników było nadesłanie ciekawego zdjęcia którego główną bohaterką jest pszczoła. Każda świetlica otrzymała propozycję pomysłów jak pomóc ginącym pszczołom oraz wiele ciekawostek z ich życia. W naszej świetlicy założyliśmy w specjalnych skrzyneczkach ogródek ziołowo-kwiatowy, rozmawialiśmy o pszczołach, ich znaczeniu dla człowieka i przyrody, wykonywaliśmy prace plastyczne, śpiewaliśmy piosenki.

W ramach obrzędowości świetlicowej z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka zorganizowaliśmy Świetlicowe Święto Pszczoły. Wśród zaproszonych była Dyrekcja Szkoły oraz pszczelarz – pasjonat Pan Tadeusz Wrzesiński, który wygłosił interesującą prelekcję połączoną z degustacją miodu.  Spotkanie rozpoczęliśmy od powitania oraz zainscenizowania tańca pszczółek do muzyki tematycznej.

Laureaci konkursu fotograficznego otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy i drobne upominki. Z zebranych materiałów powstała galeria fotografii pszczół, przygotowaliśmy również prezentację multimedialną.

Wydarzenie objął honorowym patronatem Burmistrz Miasta Sochaczew. Zdobywcami zostali: Julia Bartosik i Adam Szczudło uczniowie klasy IVa z SP3. Nagrodę główną jury przyznało Miłoszowi Malesie uczniowi klasy Ib z SP3. Drugą nagrodę otrzymali: Kacper Paradowski kl. IIb – SP1, Filip Orliński kl. IIIb - SP2, Krzysztof Świnoga kl. II - SP4, trzecią zaś Jakub Bajnerman kl. IVa – SP3.

Uczniowie wyróżnieni w konkursie:

Kozłów Biskupi: Anna Szymańska kl. Ia, Inga Ostrowska kl. IIa, Maja Seklecka kl. Ia, Patrycja Wojda kl. IIa, Kamila Cieślak kl. IIa, Małgorzata Wagner kl. Ia, Zofia Czepulaniec kl. II b;

SP1: Anna Brzozowska kl. IIa, Anastazja Bury kl. Ib, Katarzyna Kowalska kl. IIa, Natalia Wiśniewska kl. II, Weronika Szymańska kl. IIa, Franciszek Borowski kl. IIb;

SP2: Karol Kośmider kl. IIb, Julia Pływaczewska kl. IIa, Zofia Szymańska kl. IIa, Natasza Kędzierska kl. IIa;

SP3: Julia Wawryszuk kl. IVa, Maja Szymonowicz kl. Ia, Marcel Ćwiek kl. IIb;

SP4: Lena Kalota kl. I, Remigiusz Ołtarzewski kl. III.

Nagrody i dyplomy wręczyli: Dyrektor Szkoły Pan Krzysztof Werłaty oraz Wicedyrektor Szkoły Pani Małgorzata Dobrzyńska.

Organizatorem wydarzenia byli: kierownik świetlicy – Urszula Karazja oraz nauczyciele – Wiesława Mikulska, Agnieszka Malesa, Sylwia Pankowska, Justyna Wrzesińska-Nowak.

Justyna Wrzesińska-Nowak, Sylwia Pankowska

01.06.2021