Dzień Dziecka

Prekursorem dzisiejszego Dnia Dziecka, było wydarzenie mające miejsce w Genewie w roku 1925. Odbyła się tam wówczas Światowa Konferencja na Rzecz Dobra Dzieci .Jednak oficjalnie święto Dnia Dziecka trafiło do kalendarza w roku 1954, gdy na forum międzynarodowym wystosowano apel o stworzenie mechanizmów mających zapewnić w przyszłości pokój na ziemi. Jednym z postulatów było zagwarantowanie bezpieczeństwa oraz możliwości rozwoju wszystkim dzieciom na świecie.

Jak co roku Dzień Dziecka w naszej szkole był obchodzony wesoło i radośnie. Na pewno wpływ na to miała możliwość powrotu do szkoły. Dzień Dziecka świętowany był już w poniedziałek, kiedy klasy Ia, IIIb i IIIc wybrały się na wycieczkę do kina „Odeon” i obejrzały wesoły film „Krudowie 2”.

1 czerwca  mali uczniowie z klas młodszych mieli możliwość różnorodnych , wesołych aktywności. Były wyjścia na lody do różnych cukierni, spacery na bulwary miejskie, zabawy ruchowe, np. z chustami animacyjnymi i pikniki na boisku szkolnym, dalej wesołe zabawy na miejskim Ogródku Jordanowskim czy wreszcie wizyta w pizzerii „Da Grasso” i własnoręcznie robiona pizza!

Najważniejsze, że  ten dzień wszystkie dzieci spędziły słodko, radośnie i wesoło!

01.06.2021