Ogólnopolski Program „Klub Bezpiecznego Puchatka”

Rozpoczęcie nauki w nowej szkole i nowym środowisku to bardzo ważny etap w życiu dzieci. Wkraczają w zupełnie nieznany im świat, którego dopiero muszą się nauczyć. To także, czas, w którym dzieci stają się bardziej samodzielne. Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć je zasad bezpieczeństwa i przekazywać wiedzę, która sprawi, że będą wiedziały, co zrobić w trudnych sytuacjach.

W związku z tym uczniowie klas pierwszych naszej szkoły od kilku lat uczestniczą w ogólnopolskim programie „Klub Bezpiecznego Puchatka”. W tym roku była to już XI edycja tego programu. Celem akcji było pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Dzięki różnorodnym pomocom metodycznym jakimi były filmy, karty pracy, materiały dla rodziców, program z zakresu bezpieczeństwa został zrealizowany. Pewną trudnością było przejście dzieci na nauczanie zdalne, ale autorzy programu w tym roku w sposób szczególny potraktowali materiały dla nauczycieli i dzieci przystosowując je właśnie do tego typu nauczania.

Podsumowaniem zajęć był test z zakresu bezpieczeństwa, który naszym Pierwszakom nie sprawił wiele trudności. Dzięki pomocy Rodziców, którzy pomogli im test wysłać nasza szkoła otrzymała certyfikat „Klubu Bezpiecznego Puchatka”, a uczniowie pamiątkowe dyplomy.