Lubimy czytać książki

Czytanie jest niezbędną umiejętnością w życiu każdego człowieka. Czytając książki poszerzamy horyzonty, zdobywamy wiedzę, poznajemy świat. Czytanie sprawia przyjemność, bawi, rozwija wyobraźnię. W ostatnim czasie coraz większa grupa dzieci z ochotą sięga po książki, ma swoje ulubione serie, autorów. Uczniowie klasy 2b, żeby bliżej poznać niezwykły świat książek, odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną. Dowiedzieli się czym jest biblioteka, czytelnia. Poznali zasady wypożyczania książek. Mieli okazję sprawdzić jakie są ich rodzaje. Mogli przejrzeć wybrane przez siebie egzemplarze. Wszystko je ciekawiło i bardzo im się podobało. A na zakończenie wykonali piękne zakładki, które zabrali ze sobą na pamiątkę tego spotkania.

25.10.2021