Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Raz w roku w bibliotece szkolnej obchodzimy bardzo uroczysty dzień – Pasowanie na czytelnika uczniów klas drugich.  Starsi uczniowie  na tę okoliczność przygotowali przedstawienie pt. „W świecie baśni”. Wcielili się w fantastyczne postacie: kopciuszka, detektywa, złego wilka, świnek. Nad porządkiem i odpowiednim przebiegiem całej uroczystości czuwała miłościwie nam panująca - Królowa Książka. To ona pasowała naszych małych przyjaciół na pełnoprawnych czytelników ale najpierw upewniła się, że dzieci wiedzą jak należy zachować się w bibliotece i jak dbać o książki.

Nowi czytelnicy otrzymali tego uroczystego dnia pamiątkową książkę ufundowaną przez Radę Rodziców.

Mamy nadzieje, że nas od tej pory drugoklasiści chętnie będą odwiedzać bibliotekę szkolną i nigdy nie zapomną słów złożonej przysięgi:

My uczniowie drugiej klasy,

Uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy książki kochać,

Krzywdy zrobić im nie damy.

Wskazówek i rad książek

Będziemy słuchać z uwagą.

Obowiązki czytelnika traktować z powagą!

Przyrzekamy!

28.10.2021