Pasowanie na "Świetliczaka"

PASOWANIE  NA „ŚWIETLICZAKA”

W dniu 27.10.2021 r. w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 3 w Sochaczewie odbyło się uroczyste pasowanie na  ,,Świetliczaka”, które zostało przygotowane  przez wychowawczynie  świetlicy: p. Justynę Wrzesińską- Nowak i p. Agnieszkę Malesę. Udział wzięli uczniowie klas pierwszych.

Pasowanie na Świetliczaka rozpoczęło się od powitania uczestników zabawy oraz               p. wicedyrektor Szkoły Małgorzaty Dobrzyńskiej i p. kierownik świetlicy Urszuli Karazji.   Na wstępie obrzędowości  świetlicowej przedstawiono cel spotkania, którym było przyjęcie dzieci do gromady świetlicowej.  Zanim nowo przybyłe dzieci  zostały przyjęte do grona świetliczaków, musiały przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej. Pierwszoklasiści wykazali się odwagą, szeregiem umiejętności oraz wiedzą w trakcie różnych, zgadywanek, sprawności i konkursów. Podczas zabawy ,,Prawda – fałsz’’ udowodnili, że znają zasady obowiązujące w świetlicy szkolnej. Wykazali się również umiejętnościami w próbie wygimnastykowanego języka. Wszystkie zadania zostały wykonane perfekcyjnie. Panowała atmosfera radości, przyjaźni oraz zaufania a przede wszystkim wyśmienitej zabawy.

Po pozytywnych  próbach sprawnościowych pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę. Kierownik świetlicy pasowała każdego ucznia na „Świetliczka”. Uczniowie zostali uroczyście przyjęci do gromady świetlicowej poprzez dotknięcie zaczarowanym ołówkiem. Nie mogło też zabraknąć pamiątkowych zdjęć i dyplomów. Pani kierownik świetlicy zadbała o okolicznościowe buttony z napisem "Witaj Świetliku w SP3 w Sochaczewie" oraz słodką niespodziankę dla dzieci.

Od tej chwili uczniowie klas pierwszych włączeni zostali w grono uczniów świetlicy szkolnej.

Agnieszka Malesa,  Justyna Wrzesińska- Nowak

29.10.2021