Dzień Patrona Szkoły

29 października w Szkole Podstawowej nr 3  obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły  - Bolesława Krzywoustego. W tym roku, kiedy wciąż jeszcze obowiązują nas ograniczenia pandemiczne, większość atrakcji zaplanowanych na ten dzień odbywało się w salach lekcyjnych, tak, by klasy nie mieszały się ze sobą. Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców rozwiązywali test wiedzy o patronie                    i szkole. Trzeba było się tu wykazać wiedzą historyczną o Bolesławie Krzywoustym, jak również dużą spostrzegawczością i znajomością naszej placówki i jej pracowników.

Klasa V c uzyskała najwięcej punktów w quizie i otrzyma słodką nagrodę.

Kolejnym zadaniem, z którym zmierzyli się uczniowie, było przygotowanie plakatu – kroniki klasy. W tym przedsięwzięciu liczyła się współpraca, kreatywne myślenie i pomysłowość . Wszystkie prace zostały zaprezentowane  w holu głównym . Dyrekcja szkoły – tj. jury konkursowe – po burzliwych obradach jako zwycięzcę wskazało klasę VII f. Nagrodą jest wyjście na pizzę.

Biblioteka szkolna zamieniła się tego dnia w muzeum. Nauczyciele stworzyli galerię przedmiotów z dawnych czasów. Były rzeczy codziennego użytku takie jak: telefony, suszarki, magnetofony szpulowe, sztućce, piękne lustra, świeczniki, flakoniki na perfumy, instrumenty.

Równie pokaźna była kolekcja broni: noży, bagnetów, szabli, hełmów. Największą uwagę uczniów przykuwał topór kata. Dzieci mogły również zobaczyć oryginalny strój policyjny z lat 90,  stare fotografie rodzinne, książki i płyty z dawnych czasów.  Kustoszem tej pięknej wystawy był nauczyciel historii, pan Roman Jędraszczak, do którego należy większa część kolekcji.

W Dzień Patrona Szkoły już od kilkunastu lat wpisany jest również konkurs biblioteczny „Strofy znad Bzury”. Tegorocznej edycji przyświecało hasło: „Jesienny Sochaczew”.

Nagrodzone prace plastyczne:

Krzysztof Bartosik – kl. 1 b

Ksawery Ostrowski – kl. 1 b

Kornelia Michalska – kl. 1 b

Julian Libera – kl. 1b

Maja Szymonowicz – kl. 2 a

Lena Werner – kl. 2 a

Jakub Błaszczyk – kl. 2a

Dominik Dziergiewicz – kl. 2 b

Jan Szymański – kl. 2 b

Miłosz Malesa – kl. 2 b

Nagrodzone prace literackie:

Alicja Figut, kl. 4 b

Julia Bartosik, kl. 5 a

Karina Luch, kl. 6 a

Helena Łaś, kl. 6 b

Nagrodzona praca fotograficzna:

Zuzanna Maciejczak, kl. 6 a

Ostatnią atrakcją, budzącą największe emocje i wśród uczniów i wśród opiekunów, był konkurs „Poznaj swojego nauczyciela”.  Niełatwo było dopatrzyć się podobieństwa beztroskich  dziecięcych buziek z fotografii do dzisiejszych belfrów.  Niektórzy uczniowie dopiero dzięki tym zdjęciom uwierzyli, że nauczyciele są prawdziwymi ludźmi i też byli kiedyś dziećmi. Po sprawdzeni wszystkich kart z głosami został wyłoniony zwycięzca – Zosia Jarota z klasy VII d.

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe przy organizacji Dnia Patrona Szkoły.

09.11.2021