Dzień Bociana Białego

Polska to raj bociani, bowiem co czwarty bocian żyjący na świecie pochodzi z Polski. W  związku z tym w naszej szkole od wielu już lat świętujemy ich dzień-Dzień Bociana Białego. Podobnie było w tym roku. Już w dniu bocianiego święta czyli 31 maja w holu szkolnym pojawiły się wizerunki bocianów z wypisanymi na nich ciekawostkami z ich życia.  Na dużym ekranie multimedialnym wszyscy mogli obserwować życie bocianiej rodziny w ich gnieździe.

Uczniowie klas O- III wzięli także udział w szkolnym konkursie plastycznym. Rada Rodziców ufundowała piękne nagrody książkowe.

3 czerwca 2022r. nagrodzono najpiękniejsze prace. Pani wicedyrektor Małgorzata Dobrzyńska wraz z pomysłodawczyniami obchodów święta p. Zofią Szydełko i p. Agnieszką Matusiak wręczyły nagrody wyróżnionym uczniom, a klasa IIa zaśpiewała piosenkę  „Powrót bocianów”.

Prace plastyczne najmłodszych uczniów naszej szkoły nadal zdobią korytarze szkolne.  Następne obchody Święta Bociana znów za rok.

08.06.2022