Mali naukowcy

Dzieci już od najmłodszych lat są ciekawskimi odkrywcami i badaczami. Lubią doświadczać i uczyć się przez działanie. Dlatego też dnia 15 czerwca nasi najmłodsi uczniowie klas I, II i oddziału przedszkolnego brali udział w zajęciach naukowych w ramach projektu, który kontynuowany będzie w następnym roku szkolnym. Tematem pierwszych zajęć były „ Sekrety barw”. Dzieci dowiedziały się, że światło białe składa się z wielu kolorów, sprawdzały jak działają kolorowe filtry, własnoręcznie przygotowywały krążek Newtona i prowadziły jeszcze wiele ciekawych działań. Zajęcia były także okazją m. in. do ćwiczenia zdolności manualnych. Zabawy było wiele, uczniowie wspaniale współpracowali ze sobą, rozbudzili swą „ naukową „ ciekawość  .

17.06.2022