Europejski Dzień Języków Obcych

15 czerwca odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Uroczystość ta miała na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie i przedstawienie atrakcyjności oraz korzyści płynących z nauki języków obcych.

Organizatorki imprezy a zarazem nauczycielki języka niemieckiego panie Katarzyna Pilichowska i  Aneta Paradowska chciały zachęcić młodzież,  między innymi do nauki języka niemieckiego. Obchody tego dnia wzbogacone zostały wieloma prezentacjami i konkursami.

Nasi zdolni uczniowie przedstawiali się w wielu językach europejskich. Fanów filmu „ Kraina lodu”, oczarowała swoim śpiewem w wersji wielojęzycznej, uczennica klasy 7f Karolina Ciura. Uczniowie zmierzyli się również z konkursem polegającym na odgadnięciu, kogo przedstawia ucharakteryzowana postać?      - a były to wielkie osobistości ze świata nauki i sztuki, między innymi: Albert Einstein, Maria Skłodowska- Curie, Michael Jakson, Fryderyk Chopin i wiele innych. Na zakończenie imprezy odbył się pokaz mody, według barw państw niemieckojęzycznych. To wydarzenie pozwoliło zachęcić uczniów naszej szkoły do nauki różnych języków europejskich oraz przyczyniło się do pogłębiania wiadomości językowych.

20.06.2022