„Z prądem nie ma żartów”

„Z prądem nie ma żartów” to kolejne warsztaty prowadzone przez Fundację RORO, w których uczestniczyli 25 października 2022r. uczniowie klas młodszych.

Dzieci podczas spotkania dowiedziały się co to jest prąd elektryczny. Ustaliły też, że właściwie w dzisiejszych czasach życie bez prądu jest praktycznie niemożliwe. W związku z tym pracując w grupach tworzyły obwody zamknięte wykorzystując baterie ,żaróweczki i przewody z krokodylkami. Następnie sprawdzały przewodnictwo elektryczne różnych przedmiotów, takich jak plastikowe klocki, spinacze biurowe, monety i inne.

Jak zwykle, również te warsztaty wzbudziły w najmłodszych uczniach wiele emocji i wrażeń, a przede wszystkim były zachętą do samodzielnych działań.

27.10.2022