#szkołapamięta

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „ # Szkoła pamięta”. W ramach tej inicjatywy upamiętniliśmy lokalnych bohaterów, poznaliśmy historię naszego regionu oraz odwiedziliśmy miejsca pamięci.
W szkole odbyły się konkursy „Godło, Barwy, Hymn”, „Bolesław Krzywousty naszym patronem” konkurs wiedzy historycznej dla klas starszych, dla młodszych uczniów konkurs plastyczno-ruchowy „Nasz patron-nasze miasto”. Klasy ósme oglądały film Akcja pod Arsenałem którego tematem przewodnim są wydarzenie opisane w książce Kamienie na szaniec. W bibliotece Szkolnej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu literacko-plastycznego „Strofy znad Bzury”. Naszymi gośćmi była w tym dniu III Warszawska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej. Aby upamiętnić żołnierzy poległych w II wojnie światowej nasi uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili lokalne cmentarze.
02.11.2022