„Koncert Pieśni Patriotycznej” uczniów z klas młodszych.

Dnia 08.10.2022 r. odbył się koncert pieśni patriotycznych z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości.

Dzień 11 listopada 1918 r. był szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dlatego 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W czasie walk o niepodległość Polski powstało wiele pieśni, które miały nieść nadzieję na zwycięstwo. Pieśnią, znaną wszystkim Polakom jest “Mazurek Dąbrowskiego”. Pieśń ta została ogłoszona w 1927 r. naszym hymnem narodowym. Śpiewamy ją na ważnych uroczystościach państwowych, szkolnych. Koncert rozpoczął się wspólnym zaśpiewaniem naszego hymnu narodowego. Następnie uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali przygotowane wczęśniej piosenki patriotyczne.

Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w VII Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej.

I miejsce w kategorii “Zespół” zajęli:

Jan Kusy, Zofia Orlińska i Maria Kochanowska śpiewając piosenkę “Póki Polska żyje w nas”.

III miejsce w kategorii “Solista” zajeła:

Julia Kasińska śpiewając piosenkę “Jest takie miejsce - Polska”

W konkursie uczestniczyła Izabela Leśniewska, która wykonała piosenkę “To moja Polska”.

Gratulujemy sukcesów.

14.11.2022