,,Mazowszanie z prawem na cz@sie"

14 listopada 2022r uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w projekcie prowadzonym przez pana Krzysztofa Pławeckiego z fundacji LeXCultura,  „Mazowszanie z prawem na cz@sie”, który dotyczył zajęć z zakresu prawa konsumenckiego, ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Lekcje realizowane były w ramach zadania publicznego finansowanego z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Podczas lekcji uczniowie mogli dowiedzieć się m.in., w jakie pułapki najczęściej „wpadają” młode osoby, jakie są podstawowe prawa konsumenckie oraz obowiązki przedsiębiorców. Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej oraz z zaprezentowaniem nieuczciwych sklepów internetowych (m.in. działających na zasadzie dropshippingu). Uczniowie po zajęciach otrzymali dedykowany poradnik oraz zostali zachęceni do obejrzenia edukacyjnych wywiadów z przedstawicielami instytucji konsumenckich.

15.11.2022