„Pasowanie na Świetliczaka”

W dniu 10 listopada w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 3  w Sochaczewie odbyło się uroczyste „Pasowanie na Świetliczka” uczniów z klas pierwszych. Nauczycielami prowadzącymi grupy są p. Beata Karczewska i p. Sylwia Pankowska.Pierwszoklasiści aby dołączyć do naszej świetlicowej gromadki musieli wykazać się sprytem, zwinnością a przede wszystkim znajomością zasad panujących w świetlicy szkolnej.

W obecności Pani Kierownik Świetlicy, wychowawców  oraz starszych koleżanek i kolegów odbyli test gotowości świetlicowej. Odpowiadali na pytania, jakie cechy powinny charakteryzować wzorowego świetliczka, uczestniczyli w konkurencjach sprawnościowych a także rozwiązywali zagadki w  naszym małym quizie zgaduj-zgadula. Według zwyczaju w ramach obrzędowości pasowania, zadaniem dzieci było wypić sok z cytryny z uśmiechem na ustach.

Uczniowie wzorowo zaliczyli wszystkie próby ponadto wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą znajomości regulaminu świetlicowego. Na koniec uczniowie, aby dopełnić tradycji uroczyście wygłosili rotę przysięgi, po czym nastąpiło oficjalne „Pasowanie na Świetliczaka”.Na pamiątkę tej uroczystości świetliczaki z klas pierwszych zostały odznaczone pamiątkowymi buttonami. Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia był słodki poczęstunek i zabawa taneczna uczniów całej świetlicy szkolnej. Cała uroczystość przebiegła  w bardzo miłej i przyjaznej atmoseferze. Mamy nadzieje, że były to niezapomniane wspomnienia dla naszych pierwszoklasistów.

Witamy bardzo serdecznie naszych nowych świetliczaków i życzymy im dużo sukcesów w nauce oraz radości w życiu codzinnym i świetlicowym.

Do zobaczenia w świetlicy szkolnej.

Beata Karczewska

18.11.2022