Dużo wiem - zdrowo jem"

W ramach szkolnego projektu edukacyjnego pod hasłem „ Dużo wiem - zdrowo jem” uczniowie ze świetlicy z klasy I a, II a i III b włączyli się do promowania zdrowego stylu odżywiania się.

16.11.2022r. Świetliczaki w ramach listopadowej akcji „Śniadaniowe święto” przygotowały kolorowe, piękne, co najważniejsze zdrowe kanapki. Wykorzystały różnorodne warzywa: ogórki, pomidory, rzodkiewki, sałatę, oliwki, paprykę, serki, wędlinkę, chleb, masło.  Przygotowane śniadanie było znakomite, wszyscy zjedli je z dużym apetytem.

Dzień ten był też świetną okazją, aby porozmawiać o właściwych nawykach żywieniowych, ze zwróceniem uwagi na zdrowe produkty oraz higienę spożywania posiłku. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach i wyraziły chęć wzięcia udziału w kolejnych kulinarnych wyzwaniach.

Justyna Wrzesińska-Nowak

Beata Karczewska