Hallo Berliner

02 grudnia klasy ósme z naszej szkoły miały okazję uczestniczyć wycieczce na jarmark bożonarodzeniowy do Berlina. Uczniowie zwiedzili również wiele zabytków stolicy Niemiec, między innymi Bramę Brandenburską, Reichstag czyli siedzibę parlamentu RFN, aleję Unter den Linden, fragmenty Muru Berlińskiego, najsłynniejszy plac miasta - Alexanderplatz że słynną na cały świat Wieżą Telewizyjną, Plac Poczdamski, Katedrę Berlińską, Kurfüstendamm czyli reprezentacyjną aleję zachodniej części miasta i wiele innych. Jarmarki Bożonarodzeniowe to niezwykła okazja aby poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia .Nasi uczniowie świetnie radzili sobie również pod względem językowym przy dokonywaniu zakupów i zamawianiu posiłków. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały nauczycielki j.niemieckiego, pani Aneta Paradowska, Monika Matusiak oraz Małgorzata Grzymkowska i Magdalena Brudka.

14.12.2022