„Kolędowa nocko śpiewaj”

Dnia 21 grudnia 2022r. o g. 1500 w Świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Sochaczewie odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne uczniów  uczęszczających do świetlicy szkolnej wraz z rodzicami i nauczycielami.

W świątecznej dekoracji, w blasku świec, przy wigilijnym stole, dzieci zaprezentowały program artystyczny z wierszami, kolędami inscenizowanymi w grupach, pastorałkami solistów oraz tańcami. Program przygotowały: p. Urszula Karazja,  p. Agnieszka Malesa, p. Beata Karczewska, p. Wiesława Mikulska, p. Justyna Nowak-Wrzesińska. W miłej atmosferze, zapachu igliwia i świec,  mali artyści doskonale wczuli się w  swoje role.

Misterium Bożego Narodzenia w wykonaniu  najmłodszych, jak również wzajemne składanie sobie życzeń świątecznych, dzieląc się opłatkiem, przyniosło wiele wzruszeń. Dzieci ucieszyły się słodkościami  a przede wszystkim możliwością wspólnego kolędowania z rodzicami i nauczycielami w świetlicy.

Urszula Karazja

27.12.2022