Zabawy kulinarne w świetlicy szkolnej

Nasza świetlica nigdy nie próżnuje.

W środę 11 stycznia 2023r. w ramach projektu edukacyjnego pod hasłem  „ DUŻO WIEM – ZDROWO JEM”, mali cukiernicy z klasy 1b i 3a zabawili się kulinarnie.

Podczas zajęć świetlicowych  zamiast niezdrowych przekąsek  i ulubionych chipsów, które często goszczą w menu najmłodszych, uczniowie  wykonali pyszne ciasta z owocami.  Do przygotowania  wypieków wykorzystaliśmy bomby witaminowe, jakimi są maliny  i borówki.

Przygotowanie wypieków sprawiło uczestnikom wiele frajdy, ale i udowodniło, ile satysfakcji może wypływać  ze wspólnego kucharzenia.

Najwięcej radości przyniosła oczywiście słodka degustacja wypieków. Wszystkie świetliczaki stwierdziły zgodnie, iż ciasta smakują wyśmienicie.

Uczniowie wyszli z zajęć zmotywowani, aby przygotować podobne ciasto  z rodzicami dla najbliższych domowników.

Zajęcia kulinarne, to doskonała zabawa oraz możliwość integracji dla wszystkich świetliczaków.

Zapachy, które niosły się tego dnia po  całej naszej szkole, niech będą motywacją i obietnicą dalszej pracy nad pysznościami z witaminami.

16.01.2023