przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
259643 odwiedzin

Święto pszczoły

A A A

Święto pszczoły

Kochane Świetliczaki!

Wita Was serdecznie pani Jola Fiedukowska. Trudno nam się żyje w czasach epidemii. Szczególnie nam brakuje bliskiego kontaktu z  przyjaciółmi, kolegami. Bardzo tęsknię za Wami, za waszymi uśmiechniętymi buziami, dźwięcznymi  głosami  „dzień dobry”, czy „jestem”. Patrzę na kalendarz i odliczam dni do naszego spotkania.

Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o pewnej dacie jaką znalazłam w kalendarzu.  To dzień 22 maja – Święto Pszczoły. Pewnie o tym dniu mało osób wie, ale warto o nim przypomnieć, bo to właśnie pszczoły- to owady najbardziej pożyteczne. Każdy z was dobrze wie, że to dzięki pszczołom mamy miód, ale nie tylko. Produkują również wosk, który jest używany do wyrobu naturalnych świec.

Pszczoły – zapylają kwiaty drzew i krzewów owocowych, dzięki czemu możemy zjadać smaczne owoce. A owoce -to źródło witamin , każdy z Was to pewnie wie.  Witaminy są i będą nam szczególnie potrzebne, abyśmy pokonywali wiele bakterii.

Ciekawostka o miodach

Czy wiecie, że rodzaj miodu zależy od roślin z jakich pszczoły zbierały nektar. Kolor miodu może być od bardzo jasnego do ciemnobrązowego np. miód lipowy, akacjowy, wielokwiatowy, gryczany i miód spadziowy.

Z okazji Święta Pszczoły, Wy też możecie zostać taką pszczółką. Zróbcie coś miłego dla siebie, rodzeństwa i rodziców.

Oto kilka propozycji:

1. Możecie w tym dniu przebrać się za pszczółkę i zrobić sobie różne stroje. W Internecie znajdują ciekawe opisy i filmiki

a) Maska pszczółka.mp4 

https://www.youtube.com/watch?v=gWHAPTNzpto

b) Jak zrobić kostium pszczoły dla dziecka?

https://www.edziecko.pl/rodzice/56,79361,18722451,jak-zrobic-kostium-pszczoly-dla-dziecka-krok-po-kroku.html

2. Pszczółki są pracowite – to przecież wiecie, więc możecie posprzątać swój pokój, podlać kwiatki, odkurzyć lub zrobić coś pożytecznego.

3. Możecie zrobić kanapki, ciasteczka z miodem dla całej rodziny – i opowiedzieć o tym dniu swojej rodzinie. To też fajna niespodzianka.

4. Po słodkim poczęstunku możecie zaśpiewać i zatańczyć przy znanej piosence „Pszczółka Maja”, którą znajdziecie np. tutaj:

https://www.dailymotion.com/video/x7opqrn

 

Życzę wspaniałej zabawy wszystkim pszczółkom – świetliczakom.

Do zobaczenia

P.S. Jak spotkamy się - liczę, że to będzie w maju, to chętnie posłucham co robiły świetliczaki , jak uczciliście  Święto Pszczoły. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kontakt